گل‌های بهاری نشانه‌‌ای هستند که به ما می‌گویند فصلی سبز و گرم در راه است. این گل‌های زیبا و رنگارنگ قبل از این‌که هر گیاه دیگری از خواب زمستانی بیدار شود، شکوفا می‌شوند و جشن بهار را آغاز می‌کنند. حتی اگر در خانه تقویم نداشته باشید با دیدن اولین نشانه‌های شکوفا شدن این گل‌ها متوجه می‌شوید که فصل بهار آغاز شده است و آن زمان است که با یک گل هم بهار می‌شود.
با آمدن فصل بهار زمان آن است که باغچه و منزل خود را با گل‌ها زیبا کرده و همزمان با آمدن بهار، آن را به خانه خود دعوت کنید گل های بهاری برای گرده افشان ها نیز مهم هستند. بسیاری از گرده افشان‌ها، از جمله زنبورها و برخی پروانه‌ها، در زمستان به خواب زمستانی می‌روند و به گل‌های بهاری تکیه می‌کنند تا در هنگام خروج از خواب زمستانی، شهد و گرده را برای آنها فراهم کنند.
هنگام انتخاب گل‌های بهاری، مهم است که به محلی که می‌خواهید آنها را در آن پرورش دهید فکر کنید. بیشتر آنها در آفتاب یا سایه‌های تابان بهترین عملکرد را دارند – در واقع اگر در یک مکان آفتابی رشد کنند، زودتر گل می‌دهند، زیرا خاکی که در آن رشد می‌کنند توسط خورشید گرم می‌شود. .
• پامچال Primula vulgaris
گل پامچال با شکوفه های زرد کم رنگ و برگ های سبز تازه یکی از محبوب ترین گل های بهاری است. در طول سال ها، پامچال ها به صورت توده هایی رشد می کنند که می توان آنها را تقسیم کرد و دوباره در اطراف باغ کاشت تا نمایش بزرگتری داشته باشد. پامچال ها همچنین در شرایط مناسب خود بذر می شوند و ظاهری طبیعی به حاشیه باغ می بخشند. اشکال کشت شده، معروف به “پلیانتوس” نیز موجود است و در رنگ‌های مختلف از جمله بنفش روشن، قرمز و صورتی گل می‌دهند.بهترین شرایط کاشت آن در خاک مرطوب در سایه جزئی می باشد.
• زعفران زینتی Crocus tommasinianus زعفران زینتی شادترین گل های بهاری هستند که انبوهی از گرده را برای زنبورهای ملکه اولیه فراهم می کنند. بیشتر گل های زعفران بنفش هستند اما انواع زرد و سفید نیز وجود دارد. آنها از بنه های پیاز مانند رشد می کنند که بهتر است در پاییز کاشته شوند و بهترین رشد را در آفتاب کامل در خاک مرطوب اما با زهکشی خوب دارند. زعفران را به تنهایی می توان در گلدان ها، یا در چمن کاشت.
• نرگس Narcissus
آیا بهار بدون گل نرگس هم بهار خواهد بود؟ این گل‌های زرد شاد حتی در سخت‌ترین شرایط نیز شکوفا می‌شوند و زمانی که گل‌های کمی در باغ وجود داشته باشد، رنگ و بویی را ارائه می‌دهند. طیف وسیعی از نرگس‌ها یا نرگس‌ها برای رشد وجود دارد، از جمله انواع گل‌دار سفید و صورتی، انواع بلند و نرگس‌های کوتاه و گونه‌های زودگل و دیرگل.
گلهای نرگس را می توان در خاک مرطوب اما با زهکشی خوب در آفتاب کامل، در زمین یا در گلدان کاشت.
• لاله Tulipa
لاله‌ها از محبوب‌ترین گل‌های بهاری هستند که در رنگ‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند. لاله ها را در خاک مرطوب با زهکشی خوب و در آفتاب کامل می توان کاشت.
• سنبل Hyacinthus
سنبل‌ها گل‌های بهاری دوست‌داشتنی و بسیار معطر هستند و در اوایل سال رنگ و بوی بهاری را ارائه می دهند. و در رنگهای بنفش، صورتی و سفید دیده می شوند . سنبل ها را در خاک مرطوب با زهکشی خوب در آفتاب کامل می توان کاشت.

منبع:
www.gardenersworld.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *